Co zrobić, żeby mieć w swojej kuchni bieżącą, krystalicznie czystą, zdrową, smaczną i tanią wodę pitną?
Odpowiedź jest jedna. Należy ją dodatkowo filtrować w miejscu poboru, czyli w kuchni. Jaki typ filtra kuchennego do tego zastosować? Który wybrać z całej gamy dostępnych filtrów? Czym się przy wyborze kierować? Czy filtr mechaniczny z węglem aktywnym czy system odwróconej osmozy? To pytania, na które odpowiemy poniżej.
Nie wszystkie substancje znajdujące się w wodzie pitnej są niepożądane. Istnieje grupa domieszek, które nie tylko nie są szkodliwe, ale są wręcz niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. To rozpuszczone związki mineralne. Ich brak w wodzie, którą spożywamy powoduje, że woda nie tylko nam ich nie dostarcza (to może być rekompensowane przez naszą dietę) ale skutecznie je wypłukuje z naszego organizmu, prowadząc do licznych schorzeń. Taką wodę produkują systemy odwróconej osmozy, dlatego ostatnim ich etapem są mineralizatory wzbogacające wodę w sole wapnia i magnezu, ale robią to niestety w niewystarczającym stopniu. Zostało naukowo potwierdzone, że picie wody z odwróconej osmozy powoduje więcej uszkodzeń naszego organizmu i w dodatku szybciej niż większość zanieczyszczeń występujących w wodzie z kranu, a wg ostrzeżenia Światowej Organizacji Zdrowia – WHO - spożywanie wody z odwróconej osmozy (RO) nawet przez kilka miesięcy może powodować poważne skutki uboczne.
Zatem filtr do wody, który zamontujemy w naszej kuchni ma spełniać dwa podstawowe zadania. Po pierwsze ma usunąć jej zanieczyszczenia i po drugie pozostawić w niej niezbędne minerały.
MIKROFILTRACJA wody filtrami Olympus Plus
Filtracja to przepływ wody przez drobne kanaliki materiału filtracyjnego w wyniku, którego zatrzymywane są zanieczyszczenia w postaci cząstek równych a nawet trochę mniejszych od wielkości porów filtra. Dlatego im mniejsze pory materiału filtracyjnego tym skuteczniejsze jest oczyszczanie wody. Właściwość tą nazywamy dokładnością filtracji lub mikronażem. Wyrażana jest w mikronach (1μm = 0,001mm). Dla przykładu włos ludzki ma grubość 40 – 100 μm, piasek 100 – 1000 μm, algi 1-800 μm, iły 7-30 μm, bakterie 0,5-50 μm a rozpuszczone sole mineralne 0,0005-0,005 μm.
Ze względu na to, że nasza woda po filtracji nie powinna mieć zanieczyszczeń, a powinna zawierać rozpuszczone sole mineralne, mikronaż filtra powinien się mieścić w przedziale od 0,1 do 0,5 mikrona.
Filtrację tą nazywamy MIKROFILTRACJĄ. Jest to proces idealny dla wodociągowej wody pitnej lub do wody studziennej, wstępnie uzdatnionej do jakości jaka charakteryzuje wodę miejskich zakładów wodociągowych.
Drugim procesem, który stosujemy przy oczyszczaniu wody do spożycia w domu jest adsorpcja na węglu aktywnym. To fizyczny proces przylegania na powierzchni porowatego węgla aktywnego, rozpuszczonych w wodzie szkodliwych substancji. Węgiel aktywny doskonale przechwytuje, z przepływającej przez niego wody, rozpuszczone związki które nie tylko są szkodliwe, ale mogą powodować też nieprzyjemny smak i zapach jak chlor, fluor, związki organiczne i inne.
Ponadto filtry powinny być wyposażone w System Antybakteryjnej Ochrony, który jest w stanie unieszkodliwić i usunąć bakterie i inne patogeny. Ciągle uwalniane jony miedzi, dzięki ich dezynfekcyjnym właściwościom, niszczą membranę i DNA komórek drobnoustrojów, które następnie są zatrzymywane przez filtr.
Filtry, które spełniają powyższe założenia to FILTRY OLYMPUS PLUS - INTACTO
Dzięki powyższym procesom woda uzyskana po filtrach to woda spełniająca wszystkie nasze wymagania dla wody pitnej. Jest wodą KRYSTALICZNIE CZYSTĄ, ZDROWĄ, BEZ ZAPACHU, SMACZNĄ I TANIĄ, więc wybór jest łatwy.
Filtry Kuchenne - OLYMPUS PLUS – INTACTO
Ceramiczne, Antybakteryjne Filtry ze stali nierdzewnej do wody pitnej z węglem aktywnym to doskonałe, estetyczne filtry ze stali nierdzewnej z ceramicznym, zmywalnym, wymiennym wkładem o mikronażu od 0,1 do 0,5 mikrona - mikrofiltracja. Zmywalny podwójny wkład, oprócz ceramicznego spieku do filtracji mechanicznej posiada blok sprasowanego węgla aktywnego. Dzięki takiej budowie (dwa w jednym), zatrzymują między innymi bakterie, związki organiczne, fluor, chlor i jego pochodne, produkty dezynfekcji, pestycydy, fenole, związki toksyczne, włókna azbestu, chrom, kadm, arsen, ołów i inne metale ciężkie, i oczywiście wszelkie mikrozanieczyszczenia mechaniczne jak piasek, pył, rdzę itp. Jednocześnie przepuszczają pożyteczne, rozpuszczone sole mineralne, jak: magnez, wapń, potas i sód i inne, niezbędne dla ludzkiego zdrowia i nadające wodzie orzeźwiający smak. Dodatkowo są wyposażone w antybakteryjny system ze specjalnych stopów miedzi, który uśmierca bakterie. Wkłady mają żywotność wystarczającą na całoroczną eksploatacje przez dużą rodzinę. Koszt 100 litrów wody to mniej niż 3 złote. Jeżeli jest taka potrzeba, stosuje się dodatkowe kolumny jonowymienne, które służą do redukcji twardości lub azotanów. Są to typy dwukolumnowe lub trzykolumnowe. Wszystkie wersje są dostępne w dwóch podstawowych wersjach: Filtry na blat - nablatowe i Filtry podzlewozmywakowe lub podblatowe, które montuje się pod blatem kuchennym, gdzie zajmują bardzo mało miejsca Obie wersje są bardzo estetyczne i wyjątkowo łatwe w montażu, który można wykonać samemu.
UWAGA. Jeśli przeczytałeś ten artykuł do końca to dołączyłeś do grona Świadomych Klientów. Wiesz już, dlaczego wybierzesz jeden z filtrów OLYMPUS PLUS.