Jak zaradzić twardej wodzie w kranie?
Używanie twardej wody z kranu jest problematyczne, często ma negatywny wpływ na delikatną cerę i włosy, powoduje podrażnienia, przyczynia się do psucia naczyń oraz niszczy tkaniny w czasie prania. Oczywiście trudno jest tę twardość odczuć namacalnie, jednak nawet podczas krótkiego użytkowania, odczujemy zły wpływ na organizm. Po kąpieli odczuwasz wyraźne wysuszenie skóry i trudno ci obyć się bez balsamu? Włosy po umyciu trudno się rozczesują i są matowe? A może obserwujesz w czajniku coraz większy osad? To znaki, że woda w twoim kranie jest twarda i dobrze byłoby to zmienić. Jak? Zapraszamy do przeczytania artykułu, w którym dzielimy się dobrymi sposobami na zmiękczenie wody.
Jaka twardość wody jest najlepsza do picia?
Magnez i wapń, które są odpowiedzialne za twardość wody, są spotykane w ich naturalnych środowiskach w dużej rozpiętości stężeń. Możemy zaobserwować od 50 do ponad 1000 CaCO3/l. Wielu naukowców jest zdania, że stężenie wapnia nie powinno przekroczyć 80mg/litr, jednakże do zdrowego stylu życia przydatne jest minimum 30 mg/l. Z kolei ilość magnezu powinna wynosić od 30 do 125 mg/l.
Jakie filtry warto zastosować w kuchni?
W zależności od sposobu montażu możemy wyróżnić filtry Olympus nablatowe oraz podblatowe, które są dobrym rozwiązaniem, gdy nie mamy wiele miejsca na blacie albo chcemy ukryć całą konstrukcję ze względów estetycznych. Oba filtry do wody działają na takiej samej zasadzie i starczą na roczną eksploatację. Filtry Olympus dokładnie uzdatniają wodę z sieci wodociągowej i zatrzymują wszelkie niebezpieczne zanieczyszczenia, takie jak chlor, metale ciężkie, piasek, rdzę czy pestycydy oraz wiele innych szkodliwych dla człowieka elementów. Jednocześnie przepuszczane są niezbędne dla zdrowia sole mineralne, czyli magnez, wapń czy sód.